Yeğenini Taciz Etti: Sarkıntılık İndirimi Aldı!

İstanbul Arnavutköy’de eşinden boşanan ve annesiyle ağabeyinin yanında yaşamaya başlayan anne M.D., velayeti babası F.D.’de olan 11 yaşındaki kızını hafta sonu yanına aldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, M.D., kuaföre giderken kızı da evde yalnız kalmasın diye, ağabeyi A.D.’ye haber vererek, yeğenine göz kulak olması için eve gitmesini söyledi.

34 YAŞINDAKİ DAYISI YEĞENİNİ TACİZ ETTİ

Olay tarihinde 34 yaşında olan dayı A.D., eve gittikten bir süre sonra iddiaya göre yeğenini taciz etti. Korkuya kapılan kız, annesinin yanına gitmek istediğini söyledi. A.D., yeğenini annesinin bulunduğu kuaföre götüreceğini ancak bu yaşananları kimseye anlatmamasını söyledi. Kız çocuğu, aynı gün yaşadıklarını annesine anlattı.

TACİZCİNİN CEZASI ÇOK BULUNDU

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada sanık A.D.’ye, “12 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar” suçundan 22.5 yıl hapis cezası verdi. Verilen cezanın sanık üzerindeki etkisini göz önüne alan mahkeme, cezayı 18 yıl 9 aya indirdi.

“SARKINTILIK DÜZEYİNDE KALDIĞI” GEREKÇESİ

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, sanık avukatının itirazı üzerine yaptığı incelemede, A.D.’nin cezasını, “eylemin sarkıntılık düzeyinde kaldığı” gerekçesiyle oyçokluğuyla bozarak yeniden yargılama yapılması için dosyayı yerel mahkemeye gönderdi.

Bir sonraki duruşmada sanığın mahkeme salonunda hazır bulunmasına karar verilerek duruşma ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir