Usta Trader: Bu Ethereum Rakibi Kopmaya Hazır!

Kripto para piyasası yeniden canlılık emareleri göstermeye başladı. Lider kripto para Bitcoin 30 bin doların hemen altında dans ediyor. Bu arada, bazı altcoin projeleri yeni hamleler için hazırlık yapıyor. Usta kripto traderı Gareth Soloway’a göre bir Ethereum rakibi traderlar için kısa vadeli bir rahatlama sağlayabilir.

Kripto traderı Ethereum rakibi için bir kopuş bekliyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin ve Ripple piyasaya pozitif bir ivme kazandırdı. Usta kripto trader Gareth Soloway’e göre Ethereum rakibi Cardano muhtemelen potansiyel bir kırılmayı izliyor. ADA, şu anda piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimi konumunu koruyor. Gareth Soloway, görüşlerini X platformundan şu şekilde paylaştı:

ADA’da uzun vadeli bir kamadan potansiyel kopuş başladı. Vurdu ve bir sıçrama için zamanı geldi. İlk küçük direnç 0,27 dolar, ardından 0,30 dolar. Dibe vurduğu anlamına gelmiyor (bunu henüz bilmiyoruz). Ancak ayı piyasasından kısa vadeli bir rahatlama sağlayacaktır. Günlük kapanış 0,24 doların altında olursa kırılma gerçekleşmez.

Soloway, ADA’da uzun vadeli bir takozdan potansiyel bir kopuş bekliyor. Kama, bir fiyat grafiğinde yakınsayan trend çizgileriyle tanımlanan bir fiyat modelidir. Trader, ADA’nın mevcut fiyat durumunu “düşmüş” olarak nitelendiriyor. Bu nedenle Ethereum rakibinin bir sıçrama yapma potansiyeli olduğunu belirtiyor. Kripto traderı, bunun bir dibe ulaşıldığı anlamına gelmese de, ayı piyasasından kısa vadeli bir erteleme sağlaması gerektiğini söylemeye devam ediyor. Bu durumda, 0,24 doların altında bir günlük kapanışın, potansiyel kopuşu geçersiz hale getireceğini kaydediyor. Öte yandan, boğalar çekiş kazanırsa, Soloway’e göre ADA için ilk küçük direnç 0,27 dolar ve ardından 0,30 dolara gelebilir.

ADA’nın teknik görünümü

Kripto analisti Tomiwabold Olajide, ADA’nın teknik resmini şu şekilde çiziyor. Ethereum rakibi 19 Ekim’de 0,24 dolarlık önemli bir destek seviyesine düştü. Ancak boğalar bu seviyeyi başarıyla korudu. Bunu takiben, fiyat günlük MA 50’yi 0,252 dolardan aştı. RSI’nın pozitif ayrışması, düşüş momentumunun azalıyor olduğu anlamına geliyor. Boğalar momentumlarını sürdürürlerse, ADA’nın 0,27 dolar seviyesini tekrar test etmesi mümkün. Bunun ardından 0,28 dolara yükselmesi olası. Bu bölgeyi ayılar agresif bir şekilde koruyor. Fiyat 0,28 doların altına düşerse, ADA’nın bir süre daha aralık ticaretinde kalması muhtemel.

Düşüş trendinin geri dönüşünü belirtmek için ayıların fiyatı 0,24 doların altına çekmesi gerekecek. Ethereum rakibi için Bir sonraki destek seviyesi 0,22 dolar ve ardından 0,20 dolar. Ayrıca, 0,31 dolarlık günlük hareketli ortalama (MA) 200, yukarı yönlü bir hareket durumunda güçlü bir bariyer görevi görebilir. Yazı sırasında, ADA son 24 saatte marjinal olarak % 0,30 artışla 0,257 dolara yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir