Turgut Altınok’tan TOGEM savunması

Eski Keçiören Belediye Başkanı ve Yerel Seçimler’de AnKP’nin Ankara adayı olup ABB Başkanı Mansur Yavaş’tan fark yiyen Turgut Altınok, yazılı açıklamada bulundu. Altınok, TOGEM binasına dair ortaya çıkan görüntülerle ilgili yaptığı açıklamada kendisinin Keçiören Belediye Başkanı olmadan önce Toplumsal Gelişim Merkezinin (TOGEM) yapıldığını belirtti.

Belediyeye ait bir gıda şirketinin merkezinin de TOGEM binasında yer aldığı bilgisini veren Altınok, şu ifadeleri kullandı:

“Son günlerde Keçiören Belediye Başkanının, çeşitli mecralarda gündeme getirmeye çalıştığı, belediyenin gelirleri, giderleri ve TOGEM binası ile ilgili asılsız iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Aynı zamanda TOGEM, belediyemize ait 9 odası bulunan küçük bir misafirhanedir. Burada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ve depremzedelerimiz misafir edilmiştir. Bu merkezde hiç kimseye tahsisli tek bir oda dahi bulunmamaktadır. Ne bir gizli geçidi ne de gizli kapısı vardır. TOGEM binası ile ilgili bir gizem katılarak ortaya atılan iddialar yalan, iftira ve insafsızlıktır.”

“BELEDİYENİ BORÇLU OLDUĞU İDDİALARI ASILSIZDIR”

Altınok, aralıklı olarak 20 yıl yaptığı Keçiören BelediyeBaşkanlığı görevi süresince belediye dışında makam odasının bulunmadığını vurgulayarak, belediye başkanlığı döneminde belediyeden 1 kuruş harcırah almadığını da söyledi.

Borçla devraldığı Keçiören Belediyesini rekor hizmetlerle ve yatırımlarla donattığını öne süren Altınok, şunları kaydetti:

“Belediyenin borçlu olduğu iddiaları da asılsızdır. Belediyeyi kasasında 16-17 milyon lira ile devrettik. Belediyenin piyasaya sadece 10 milyon borcu var. Ayrıca kamuya da borçları var ama kamu borçları İller Bankası payı ve yapılandırma ile aylık düzenli olarak ödeniyor. Bir de Atatürk Cumhuriyet Kulesi için ödenen 100 milyonluk kredi var. Dolayısıyla Türkiye’de piyasaya borcu olmayıp kasada parayla belediye devreden kaç belediye başkanıvardır? Bütçesine göre piyasaya sıfır borcu olan bir belediye bıraktık. Ayrıca kamu borçları da belediyearsalarıyla takas edilebilir. Böylece kamuya olan borçlar rahatlıkla ödenebilir.

“YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIM”

Sadece Keçiören Belediyesine alınan araçların değeri 1 milyar, son beş yıllık dönemde Keçiören’e atılan asfaltın gideri 2 milyar liradır. Kamuoyu ve kamu görevlilerini yanıltmak yasal ve insani bir suçtur. Belediyede çalışıp yalan ve yanlı iddiaları aktaranlar da suç işlemektedir. Kamu görevlileri ve kamuoyunu kasıtlı olarak yanıltanlar hakkında gereği yasal yollarla yapılacaktır”

NE OLMUŞTU

Ankara Keçiören Belediye binasının yakınlarında bulunan belediyeye ait Aile Terapi Merkezi’nde “gizli” girişli, belediye yöneticilerine ‘özel’ 9 odalı bir otel ortaya çıkmıştı. Aile Terapi Merkezi binası dışında farklı bir girişi olan tabelasız binanın içinde 9 oda her odada tuvalet-banyo, makam odaları, kütüphane ve mescit yer aldığı kayda geçmişti.

Keçiören Belediye Başkanı CHP’li Mesut Özarslan, kimler tarafından ve hangi amaçla kullanıldığı belli olmayan binanın bu bölümü hakkında şunları söylemişti:

“Orası bizim TOGEM dediğimiz bir binamızmış. Bizim arkadaşlar envanteri görme adına gezdiklerinde böyle bir yapıyla karşılaşmışlar. Bu yapımızın altında terapi merkezi, bir tarafında otel gibi kullanılan odaları ve bir tarafında da sayın eski belediye başkanımızın Turgut Bey’in kullandığı odalar var. Onları görüntülediler”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir