Santiment: Dumpdan Sonra Bu 3 Altcoin İçin Boğa Hissiyatı Artıyor!

Kripto analiz platformu Santiment’e göre, traderlar Ethereum, Ripple ve Cardano üçlüsünde yükselişe geçti. Santiment ayrıca, özellikle ETH’nin, daha önce 2.700 dolara yükselmesi nedeniyle bu algıdan en büyük faydayı sağladığını belirtiyor. Kripto analisti Victor Olanrewaju, bu 3 altcoin fiyatının teknik görünümünü değerlendiriyor.

Santiment: Bu 3 altcoin için boğa duyarlılığı yükseliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot Bitcoin ETF onayı sonrası piyasa bir koğuşuna tanık oldu. Bununla birlikte bu heyecan çok sürmedi. Hafta sonuna girerken satışlar geldi ve piyasa kazançlarının bir kısmını geri verdi. Ancak, bu düşüş bir alım fırsatı olabilir. Analitik platformu Santiment, on-chain Ağırlıklı Duyarlılık metriğine bakıyor. Sonuç olarak traderların 3 altcoin için yükseliş hissiyatının arttığını belirtiyor.

Ağırlıklı Duyarlılık, bir kripto para birimi hakkındaki ortalama yorumun olumlu mu yoksa aksi yönde mi olduğunu belirlemek için benzersiz sosyal hacmi dikkate alır. Metrik negatif olduğunda, yatırımcıların yükselişte olduğu anlamına gelir. Ancak pozitif olduğunda, ETH, ADA ve XRP’de olduğu gibi yükseliş hissiyatına işaret eder. Bu bağlamda Santiment şu paylaşımı yaptı:

Hafta sonu başlarken, ETF onaylarının ardından üst düzey varlıklara yönelik duyarlılık son derece iyimser seviyelerde kalmaya devam ediyor. Yatırımcılar, piyasa değerinin ilk kez 2.700 doların üzerine çıkmasının ardından Ethereum’a karşı özellikle yükseliş eğiliminde. Ayrıca Bitcoin ve XRPNetwork’e yönelik kayda değer bir boğa eğilimi var. Traderler ETH veya XRP ETF onayı olasılıklarını tartışırken, Cardano normal trader iyimserliği seviyesine kıyasla göz ardı ediliyor.

Lider altcoin Ethereum’un teknik görünümü

Yazı sırasında ETH 2.700 dolarlık zirvesinden düştü ve 2.554 dolardan işlem görüyordu. Ancak 2.556 doları tekrar test etmeden önce ETH’nin fiyatı 2.472 doları gördü. Bununla birlikte, 4 saatlik grafikte gösterilen RSI, ETH’nin başlangıçta 11 Ocak’ta da aşırı satın alındığını gösterdi. O sırada RSI 80,50 idi. Bu durum fiyat düşüşüne katkı yaptı. Ayrıca, gösterge 50,00 orta noktasının altına düşmedi. Bu da boğaların ETH’nin momentumunu savunabildiğini gösteriyor. Mometum alımı ETH’ye geri dönerse, altcoin fiyatının 2.500 dolarlık psikolojik dirence dokunması mümkün.

Bu gerçekleşirse, ETH muhtemelen 2.700 dolar işaretini aşan yeni bir yılın en yüksek seviyesini görebilir. Bunun gerçekleşmesi için, MACD’nin özellikle basın zamanında -16,74 olduğu için pozitif olması gerekiyor. MACD aşağı yönünden dönerse, ETH momentumu kuzeye doğru olabilir ve bir fiyat artışını tetikleyebilir.

ETH 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Cardano (ADA) teknik görünümü

ADA 4 saatlik grafiği, fiyatın 0,60 dolarlık psikolojik bölgenin altına düştüğünü gösterdi. Bu önemli bölgenin altına inmesi, 11 Ocak’ta başlayan yoğun satış baskısının kanıtı oldu. Ancak, fiyat 0,55 doların üzerine çıkmaya çalışırken yatırımcı duyarlılığında bir değişim olmuş gibi görünüyor. Boğalar bu bölgeden yararlanırsa, 0,60 dolarlık direnci aşmak isterken satıcıları geride bırakmaları mümkün. Ayrıca, 20 EMA (mavi) 50 EMA’nın (sarı) üzerinden geçti. Böylece, altcoin için muhtemelen bir sonraki trendin yükseliş olduğunu gösteriyor. Bu EMA’lar da 0,55 dolar civarındaydı, yani fiyatın bir sonraki ayak için destek görevi görmesi olası.

ADA 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Son olarak Ripple (XRP) teknik görümü

XRP’nin piyasa yapısı da ADA ile benzerlik gösteriyor. XRP 0,55 dolara kadar düştükten sonra 0,57 dolara kadar yükseldi. Bu artış, düşük seviyelerden bir miktar alım baskısı olduğunu gösteriyor. Bu düşünceyi, 50,00 orta noktasının biraz altında olan RSI de destekliyor. RSI verisi, önceki satış baskısının daha yoğun olmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, boğalar XRP’yi 0,65 dolara doğru itmek istiyorlarsa, satış baskısını 0,62 dolardan aşmaları gerekiyor. Bu gerçekleşirse, altcoin için 0,65 dolara giden yol açılabilir.

Ancak ayıların potansiyel yukarı yönlü harekete direnmesi de mümkün. Ayılar başarılı olursa, XRP fiyatının 0,50 dolara kadar düşmesi olası. Öte yandan, özellikle Chaikin Para Akışı (CMF) 0,22’ye yükseldiği için boğaların bir avantajı var. CMF verisi, XRP’nin alım ivmesinin satış baskısından çok daha fazla olduğunu gösteriyor. Yani, XRP’nin 0,60 dolara ulaşma şansı, 0,50 dolara düşme olasılığından daha fazla.

XRP 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir