Pelin Akil’den ‘üçüncü çocuk’ açıklaması: Ya dördüyle gelirse?

Kendisi gibi oyuncu Anıl Altan ile evli olan Pelin Akil Altan, Uzm. Klinik Psikolog Gökhan Çınar eşliğinde’ ‘Annelikte Karar Alma İçgüdüsü’ üzerine gerçekleşen söyleşide kendi annelik yolculuğunu anlattı.

“ÇOK ZORDU VE GÜZELDİ”

Anne-çocuk psikolojisinden bahseden oyuncu, “Karnına ilk düştüğü andan beri kaygılar, endişeler ve ‘Yetebilecek miyim?’ endişesi… Bende çarpı iki bir de… İlk deneyim olarak iki bebek olmasından ne yapacağını bilememek durumu… Sosyal medyada herkes her şeyi çok iyi biliyormuş gibi yorumluyorlar. Burada önemli olan annenin kendi iç güdüleriyle hareket ediyor olması… Bilgileri filtreleyerek, kendi içinden nasıl geliyorsa öyle davranması önemli… Çok zordu ve güzeldi. Mutluluk ve zorluğu da çarpı ikiydi. Anıl emzirmedi ama hakkını verdi. Beraber büyüttük. Gupse Özay’ın ‘Lohusa’ filminde kendimi gördüm. Çocuklarımla uyandığım her güne şükürler olsun” diye konuştu.

“DESTEK DÜŞÜNÜYORUM”

Pelin Akil, “Psikolojik destek aldınız mı?” sorusuna, “Büyüdükçe zorlukları azalmıyor ama değişiyor. Tabii bir desteğe ihtiyaç oluyor. Ben ikisine ayrı hak geçmesin diye her şeyi sayarak veriyordum. Mükemmel olmaya gerek yok. Anne mutluysa çocuk da mutlu oluyor. Destek düşünüyorum” yanıtını verdi.

“HER ŞEY YOLUNDA”

Geçtiğimiz günlerde çıkan haklarında çıkan boşanma iddialarıyla ilgili ise Akil, “Sosyal medyada fotoğraf paylaşmayınca sorun çıkıyor. Hiçbir sorunumuz yok. Arkadaşlarımıza küçük problemlerimizi paylaşınca acaba kulaktan kulağa mı yayılıyor diye kendimizi sorguladım. Her şey yolunda” şeklinde konuştu.

“GÖZE ALAMAYABİLİRİM”

Oyuncu,” Üçüncü çocuğu düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Düşünebilirim ama ya dördüyle gelirse? Onun için göze alamayabilirim. Büyük konuşmayayım ama şu an öyle bir düşüncem yok” cevabını verdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir