“Özerkliği kabul edebiliriz” paylaşımı yaptı mı? Destici’den açıklama var

Büyük Birlik Partisi Lideri Mustafa Destici, 9 askerimizin şehit olduğu saldırı sonrası Cumhur İttifakı’nda yer almayan muhalefet partilerini tek tek paylaşıp ‘terör destekçisi’ ilan etti. Bu gelişme sonrası sosyal medyada Destici’nin çözüm sürecinde paylaştığı öne sürülen bir tweet dolaşıma sokuldu. Bahsi geçen paylaşımda “Analar, babalar ağlamasın diye özerkliği kabul edebiliriz” ifadeleri yer alıyordu.

“BU ÇAMUR BİZE YAPIŞMAZ, BU İFTİFA BİZ DE TUTMAZ”

Büyük yankı uyandıran bu iddia sonrası gözlerin çevrildiği Destici’den açıklama geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Destici, “Öncelikle bizim, ‘çözüm süreci’ olarak adlandırılan uygulamanın öncesi ve sonrasındaki tavrımız net ve ortadadır. Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla iş birliği içinde olanların, ya da işbirliği içinde olanlarla yol yürüyenlerin şehitlerimizi istirmar etmeleriyle ilgili son paylaşımlarımız üzerine, bu gece saat 02.00’de, hangi çevrelerden ve hangi ajanlar tarafından servis edildiğini bildiğimiz ironi bile olmayan ‘sahte’ tweet görüntüsüyle bize saldıranlar şunu bilsinler ki; bu çamur bize yapışmaz, bu iftira biz de tutmaz” dedi.

İşte dolaşıma sokulan o tweet…

“BİZE SALDIRANLARI DA NOT ETTİK”

Açıklamasının devamında konuyla ilgili yasal yollara başvuracağını belirten Destici, “Bu sahtekarlığın planlayıcıları ve aracılarıyla yargı önünde elbette hesaplaşacağız. Bu vatan haini, terör seviciler;Tarih ve millet önünde olduğu gibi, yargı karşısında da mahkum olacaklardır. Ayrıca bu çirkin operasyona sazanlık yapanları da, mal bulmuş mağribi gibi saldıranları da not ettik” ifadelerine yer verdi.

İşte Destici’nin paylaşımı;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir