İsrail’den ‘Filistin-Türk Dostluk Hastanesine’ saldırı; AK Parti’den açıklama

İşgalci İsrail, Gazze’de sivilleri hedef almaya devam ediyor. Kara harekatı için sızma girişimlerinde bulunan ancak Kassam Tugayları tarafından geri püskürtülen İsrail güçleri, havadan sivil yerleşim yerleri ve hastaneleri bombalıyor. Son olarak Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne yönelik yapılan saldırı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

“VAHŞİ BİR EYLEM”

Ömer Çelik’in açıklamaları şu şekilde:

İsrail’in Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne saldırısı, insanlık dışı saldırılarına bir yenisini ekleyen vahşi bir eylemdir.

İsrail’in en temel insan haklarını ve uluslararası hukuku yok sayan saldırılarını en güçlü şekilde lanetliyoruz. Bu saldırıların İsrail’in kendini savunma hakkıyla ilgisi yoktur, bu saldırılar Gazze halkını yok etmeyi amaçlayan katliamlardır.

“NETENYAHU YÖNETİMİ BÖLGE İÇİN TEHDİTDİR”

Netenyahu yönetimi, masum insanların hayatını topluca hedef almaya devam ediyor. Bu yönetim bölge ve dünya barışı için tehdittir. 

Uluslararası toplum, tüm bölgeyi ve insanlığı ateşe atan bu vahşi ve tehlikeli saldırganlığa karşı net bir tutum almadığı sürece bu katliamların parçasıdır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir