İsrail Konsolosluğu Önünde Görev Yapan Bir Polis Atılan Taşlara İsyan Etti!

Gazze Şeridi’ndeki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne saldırı düzenleyen İsrail’i protesto etmek için İsrail’in İstanbul Konsolosluğu’nun önünde bir grup toplandı. Bazı kişileri ise konsolosluk binasına girmek için polis bariyerlerini aşarak Emniyet güçlerine saldırdı. İsrail Konsolosluğu önünde görev yapan bir polis memuru ise kendilerine atılan taşları paylaşarak isyan etti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne saldırı düzenlemesinin ardından birçok ülkede protestolar yapıldı. İstanbul’da da sokağa çıkan insanlar İsrail’in konsolosluk binasının önünde toplandı.

İsrail’in İstanbul Konsolosluğu’nun önünde toplanan vatandaşlar, binaya havai fişek attı. Protestolarda ise 1 kişi hayatını kaybetti.

İstanbul Valiliği ise konsolosluk binasına girmek için polis bariyerlerini aşarak Emniyet güçlerine saldırdığı tespit edilen 5 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Sosyal medyaya yayınlanan bazı görüntülerde ise eylemcilerin polise büyük taşlarla saldırdığı ortaya çıktı.

İsrail Konsolosluğu önünde görev yapan bir polis memuru ise o taşları paylaşarak isyan etti. “Yazık! Bakın bakalım bu taşlara. Üzerimize atılan taşlara. Böyle mi sahip çıkılıyor bize? Türkiye Cumhuriyeti polisine yapılacak davranış mıdır bu?” dedi.

Kullanıcılar da bu duruma tepki gösterdi.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir