Horul horul horlamaya son! Şarkı söyleyerek bu sorundan kurtulmanız mümkün

1- Kilo verin

Özellikle boyun bölgenizde kilo aldıysanız horlamanızın nedeni bu olabilir. Durum böyleyse kilo vermek horlama sorununuzu çözebilir. Ancak zayıf insanların da horlayabildiğini unutmayın.

2- Yan tarafınıza yatın

Başka herhangi bir uyku pozisyonu yerine yan tarafınıza yatmayı deneyin. Bu dilinizin boğazınızın arka duvarına temas etmesini ve beraberinde horlamanızı engelleyecektir.

3- Sırtüstü yatıyorsanız yastıkla destekleyin

Yan yatarak uyuyamıyorsanız ve sırt üstü uyumak zorunda kalıyorsanız, mümkünse yatağınızın baş kısmını birkaç santim yukarı kaldırın. Ekstra bir yastık koymak da işe yarayabilir.

4- Kötü alışkanlıklardan vazgeçin

Sigara içmek ve alkol kullanmak horlama da dahil olmak üzere her açıdan çok zararlıdır. Kaslarınızı gevşeterek horlamaya neden olabilir. Ayrıca nefes alma sürecinizi zorlaştırabilir.

5- Uykunuzu aldığınıza emin ol

İyi uyku eksikliğinden dolayı aşırı yorulmanızı önleyin. Olması gerekenden daha az saat uyuduğunuzda kaslarınız gevşer ve daha fazla horlarsınız.

6- Şarkı söyleme egzersizleri yapın

Vokal egzersizleri uykunuz için harikalar yaratabilir. Her gün 20 dakika boyunca şarkı söyleme alıştırması yapın, böylece boğaz kaslarınızı sıkılaştırabilir, bu da horlamayı önlemeye yardımcı olabilir.

7- Burun kanallarınızı açın

Yatmadan önce sinüslerinizi yıkayarak burun kanallarınızı açabilirsiniz. Burun bantları da bu anlamda harika bir çözüm olabilir.

8-Yastıklarınızı sık değiştirin

Toz akarları yastığınızda birikebilir ve alerjik reaksiyonlara neden olarak horlamaya neden olabilir. Yastığınızı en az 6 ayda bir değiştirin ve yenisini satın alın.

9- Bol bol su için

Bol miktarda sıvı tüketin, bu durum burnunuzun tıkanmasını önleyeceğinden günde 11-16 bardak su tüketimi horlamanızı önleyebilir.

10- Egzersiz yapın

Egzersiz yapmak aslında horlama probleminizden kurtulmanıza yardımcı olabilir çünkü tüm kaslarınızı sıkılaştıran düzenli egzersiz horlamaya sebep olan kasların gevşemesine engel olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir