Tehdit edilen Özlem Zengin’den Ebubekir Sofuoğlu açıklaması: Bunlar AK Partili falan değiller, saçmalıklarını orada yazabilir

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Sakarya Üniversitesi’nden Ebubekir Sofuoğlu tarafından hedef gösterilmişti. Zengin, Sofuoğlu’nun tehditleriyle ilgili “Bunlar AK Partili falan da değiller. Ben AK Parti’nin Grup Başkanvekiliyim. Ne olup olmayacağımıza da bu insanlar karar vermeyecekler” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılma şartı olarak ileri sürdüğü, daha sonra da yalanladığı 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebine “Kırmızı çizgimizdir” diyen AKP Genel Başkanvekili Özlem Zengin “yüzlerce tehdit mesajı aldığını” söylemişti.

Özlem Zengin, Sakarya Üniversitesi’nden Ebubekir Sofuoğlu tarafından da hedef gösterilmişti. Sakarya Üniversitesi tarih bölümü öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu Twitter hesabından, AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Aile Bakanı Derya Yanık ve AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in fotoğraflarını paylaşarak, tehdit etmişti.

Sofuoğlu “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, cehennem soğuyuncaya kadar, cehennem soğuyuncaya kadar, cehennem soğuyuncaya kadar…” diye yazmıştı.

KENDİNİ ALLAH ZANNEDEN İNSANLARA SÖYLÜYORUM

Sofuoğlu’nun paylaşımına tepki gösteren Özlem Zengin “Bu tehdit değil de ne?” diye sordu. CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’ya açıklamalarda bulunan Zengin, şunları söyledi:

“Size ilettiğim tweet’te ‘Listenin neresinde olursa olsun Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile cehennem soğuyuncaya kadar…, Cehennem soğuyuncaya kadar… Cehennem soğuyuncaya kadar…’ ifadeleri var. Bu tehdit değil de nedir? Kendini ‘Allah’ zanneden insanlara söylüyorum. Ben elhamdülillah müslümanım, şu anda abdestliyim, oruçluyum ve cennete kimin gidip gitmeyeceğine sadece Allah karar verir. Bu tehdidi yapanlar AK Parti’li falan da değiller.

BEN AKP’NİN GRUP BAŞKANVEKİLİYİM

Ben AK Parti’nin Grup Başkanvekili’yim. Ne olup olmayacağıma bunlara karar vermeyecekler. Ahirette ne olacağına Allah’ın karar verdiği gibi burada ne olup biteceğine millet karar verecektir. Ben AK Parti’nin inşasından beri varım. Başka hiçbir partide de çalışmadım. AK Parti var oldukça başka partide olmayacağım. Binlerce kadın ve erkekten destek mesajları telefonları aldım. Biz yanlış bir şey yapmıyoruz, Allah’ın emirlerine aykırı bir şey yapmıyoruz.

KADINLARI TAHKİR EDEREK BİR YERE VARAMAZLAR

Ramazan günü bir Müslümana bu üslup yakışır mı? Ben artık Allah’a havale ediyorum. Kadınları tahkir ederek bir yere varamazlar. Burası bir kadın memleketi. Bu salonu görüyorsunuz yarısından fazlası kadınlar. AK Parti’yi kadınlar inşa etti. Kadın haklarından geri adım yok.

SAÇMALIKLARINI ORADA YAZABİLİR

Ben bütün bu tezlerimizi de herkesin yanında, yalanlarla dolanlarla değil, maddelerde yazan ne ise o, savunmaya hazırım. O yüzden bu anlayana çok güzel bir cevaptır, anlamayana da kendi saçmalıklarını orada yazmaya devam edebilir. Sorun da yok bizim için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir